Hakkımızda

Albayrak Medya Grubu

Albayrak Grubu, 1995 yılında Türkiye’nin en saygın gazetelerinden Yeni Şafak’ı bünyesine katarak medya sektörüne adım attı. “Türkiye’nin birikimi” sloganıyla her gün okuyucusuyla buluşan Yeni Şafak, demokratikleşmeye ve siyasete sahip çıkışıyla, millî ve manevi değerlere uygun, cesur ve dürüst yayıncılık anlayışıyla Türkiye’nin en etkili gazeteleri arasında yer alıyor.

Türkiye’nin “yeni medya ekranı” TVNET ise Albayrak Medya’nın 2007 yılında kurduğu televizyon kanalı… Objektif ve doğrudan habercilik üzerine yaptığı yayınlarla kısa sürede izleyicinin beğenisini kazanan TVNET, Türkiye ve dünya gündemini 7 gün 24 saat kesintisiz şekilde ekranlara yansıtıyor.

Dergi yayıncılığına 2012 yılında başlayan Albayrak Medya, aylık periyotlarda çıkan Derin Tarih, Nihayet, Z Raporu, Lokma, Cins, Skyroad, Bilge Çocuk ve Bilge Minik’in yanı sıra, iki aylık Post Öykü ve haftalık Gerçek Hayat dergileriyle sektörün liderleri arasında yer alıyor.

2013 yılından sonra dijital alanda yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Albayrak Medya, Piri Medya markasıyla yenisafak.com, gzt.com (Arkitekt, Mecra, Zpor, Gazete Manşet, GZTMZT, Jurnal.ist) gibi takibi yüksek platformlarla birlikte, gruba ait tüm yayınların dijital iletişim süreçlerini yürütüyor.

“Yazı kalır” mottosuyla 2018’de yayın hayatına adım atan Ketebe Yayınları ise, Albayrak Medya’nın kitap yayıncılığındaki yeni markası… Romandan şiire, tarihten düşünceye, klasik metinlerden çocuk kitaplarına kadar geniş bir yelpazede yayın yapmayı hedefleyen Ketebe, Türk kültür hayatında kalıcı bir şekilde yer edinmeyi amaçlıyor.

Albayrak Medya bünyesinde yayımlanan gazete, kitap ve dergilerin satış, pazarlama, abonelik ve dağıtım faaliyetlerini yürüten Birlikte Dağıtım ile mecraların reklam satışını gerçekleştiren Reklam Piri de grubun güçlü şirketleri olarak hizmet veriyor.